POST GAME – 7η αγωνιστική vs Ομόνοια Α. (Εκτός – Αντώνης Παπαδόπουλος) (HIGHLIGHTS)

Επιτέλους επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα με καλή εμφανιση.

Στο πρώτο παιχνίδι του Χιμένεθ η ομάδα έπαιξε όσο χρειαζόταν (μπορεί και παραπάνω), πήρε δίκαια τους 3 βαθμους και έκανε κάποιου είδους συντήρηση δυνάμεων προς το τέλος του αγώνα.

1ο ημίχρονο
Η ομάδα μας είχε την υπεροχή από το 1ο λεπτό αλλά παρά το ότι έμπανε εύκολα στην αντίπαλη περιοχή, δεν μπορούσε να απειλήσει αρκετά. Τα δεδομένα άλλαξαν στο 33' αφού μετά το 1ο γκολ η ομάδα ξεκλείδωσε το άγχος, έπαιξε πιο ελεύθερα και σκόραρε ακόμα 1 γκολ πριν την λήξη του ημιχρόνου.

2ο ημίχρονο
Στην επανάληψη συνεχίσαμε από εκεί που μείναμε, σκοράραμε ακόμα 3 γκολ και δίκαια πήραμε τους 3 βαθμούς.

Αρνητικά
Προσωπικά δεν είδα κάτι αρνητικό που αξίζει να αναφερθεί.

Η νίκη έφερε ξανά ηρεμία στην ομάδα αλλά δεν πρέπει να μας διαφεύγει ότι ήταν πάνω σε ένα εύκολο αντίπαλο. Για τον Χιμένεθ δεν σημαίνει τίποτα, αφου θα κριθεί στα δύσκολα παιχνίδια που ακολουθούν.

Ραντεβού την ερχόμενη Πέμπτη στο ΓΣΠ στις 19:45 απέναντι στην Μπόρατς Μπάνια για τον θεσμό του Conference League.

Αν θες να εκφράσεις την δική σου άποψη για οτιδήποτε αφορά την ομάδα συμπλήρωσε αυτή την φόρμα