POST GAME – 18η αγωνιστική vs Ανόρθωση (Εντός – ΓΣΠ) (HIGHLIGHTS)

06.01.2024
18η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ vs Ανόρθωση 1-0 (Τομανέ 89')

Μετά από ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις, καταφέραμε να πάρουμε δίκαια την νίκη και να μεγαλώσουμε την διαφορά από τον 2ο. Αναμένουμε το αποτέλεσμα του Άρη με την Ομόνοια για να μάθουμε την ακριβή διαφορά.

Στο 1ο πρώτο ημίχρονο η μια ομάδα φοβόταν την άλλη καο δεν υπήρχαν οι μεγάλες φάσεις και το 0-0 θεωρείται δίκαιο.
Στο 2ο ημίχρονο υπήρχε μόνο μία ομάδα και έστω και την υστάτη σκοράραμε με τον Τομανέ και διατηρηθήκαμε στην κορυφή.

Το παιχνίδι λίγο έλειψε να τιναχθεί στο αέρα σε 2 φάσεις, αφού πρώτα κάποιοι μαλάκες απο την νότια έριξαν κροτίδα στον τερματοφύλακα τηςΑνόρθωσης. Σε άλλη φάση μετά την επίτευξη του τέρματος κάποιοι άλλοι μαλάκες από δυτική έριξαν αντικείμενα στον πάγκο του αντιπάλου. Τέτοιες συμπεριφπρές δεν αξίζουν στον ΑΠΟΕΛ και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να επαναληφθούν. Ναι, είναι οπαδοί της ομάδας μας αυτοί που τα έριξαν, αλλά σε περίπτωση αφαίρεσης βαθμών και πιθανής απώλειας του πρωταθλήματος θα είναι περήφανοι;

Βγάλαμε μια σειρά 4 παιχνιδιών ντέρμπι με απολογισμό 10 βαθμούς (3 νίκες, 1 ισοπαλία) και από την ερχόμενη βδομάδα ξεκινούμε τα "εύκολα" αντιμετωπίζοντας τον Εθνικό και καλούμαστε να παρουσιαστούμε σοβαροί και να πάρουμε την νίκη.